Селекторка: Марина Миливојевић Мађарев
ПРОГРАМ
ЧЕТВРТАК, 26. мај
19.00 часова / СНП, доњи фоаје Сцене „Јован Ђорђевић“
15. изложба позоришног плаката и графичког обликовања
Отварање изложбе, уручење награда
20.00 часова / СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
Свечано отварање Фестивала
Селекција националне драме и позоришта
РОДОЉУПЦИ
Текст: Јован Стерија Поповић
Режија: Андраш Урбан
Народно позориште Београд
ПЕТАК, 27. мај
17.00 часова / СНП, горњи фоаје Сцене „Пера Добриновић“
Дани књиге
18.00 часова / Галерија Шок задруге (пасаж Змај-Јовине 22)
Записи из стана бр. 50
Отварање изложбе уметничких радова студената II године докторских уметничких студија сценског дизајна Факултета техничких наука у Новом Саду
18.30 часова / СНП, доњи фоаје Сцене „Пера Добриновић“
Бранислав Лучић, „Деценије са Позорјем”
Отварање изложбе фотографија
19.00 часова / СНП, Сцена „Пера Добриновић“
Међународни програм „Кругови“
БРАШНО У ВЕНАМА
Текст: Игор Штикс
Режија: Борис Лијешевић
САРТР и Сцена МЕСС, Сарајево (Босна и Херцеговина)
21.00 час/ Новосадско позориште / Újvidéki Színház
Селекција националне драме и позоришта
АНА ЕДЕШ
По мотивима истоименог романа Дежеа Костолањија
Сценска адаптација: Ката Ђармати
Режија: Јожеф Цајлик
Народно позориште – Narodno kazalište – Népszínház Суботица
СУБОТА, 28. мај
10.00 часова / СНП, горњи фоаје Сцене „Јован Ђорђевић“
Сцена, маска, костим, лутка
Отварање изложбе, уручење награда
Организатор: Центар за ликовно васпитање деце и омладине Војводине
12.00 часова / СНП, Камерна сцена
Драматуршка радионица
17.00 часова / СНП, горњи фоаје Сцене „Пера Добриновић“
„Театар без зидова”
Презентација Националног позоришта Шкотске
18.00 часова / Новосадско позориште / Újvidéki Színház
Позорје младих
Вилијам Шекспир: ХАМЛЕТ ИГРА
Академија уметности Нови Сад – Класа на мађарском језику
19.00 часова/ СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
Међународни програм „Кругови“
ФАЗАНОВ ПЛЕС
Текст и режија: Бела Пинтер
Бела Пинтер компани Будимпешта (Мађарска)
21.00 час/ Новосадско позориште / Újvidéki Színház
Селекција националне драме и позоришта
ТУЂЕ СРЦЕ ИЛИ ПОЗОРИШНИ ТРАКТАТ О ГРАНИЦАМА
Текст: Биљана Србљановић
Режија: Дино Мустафић
АРТ ХУБ Сарајево (Босна и Херцеговина)
21.00 час / Културни центар Новог Сада
Позорје младих
Александар Галин: АУДИЦИЈА
Факултет драмских уметности Београд
НЕДЕЉА, 29. мај
12.00 часова / СНП, Камерна сцена
Драматуршка радионица
16.00 часова / Културни центар Новог Сада
Позорје младих
Јован Стерија Поповић: СИМПАТИЈА И АНТИПАТИЈА
Академија лепих уметности Београд
17.00 часова / СНП, Камерна сцена
„Театар за свакога”
Радионица Националног позоришта Шкотске
18.30 часова / Културни центар Новог Сада – Летњи биоскоп
Позорје младих
Семјуел Бекет: ЧЕКАЈУЋИ ГОДОА
Факултет уметности Универзитета у Приштини (Звечан – Косовска Митровица)
19.00 часова/ СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
Селекција националне драме и позоришта
МИ СМО ОНИ НА КОЈЕ СУ НАС РОДИТЕЉИ УПОЗОРАВАЛИ
Текст: Тања Шљивар
Режија: Мирјана Карановић
Босанско народно позориште Зеница (Босна и Херцеговина)
21.00 час / Позориште младих
Позорје младих
Колаж програм: УМЈЕТНОСТ ИМИТАЦИЈЕ (рад на лику)
Академија умјетности, Универзитет у Бањој Луци (БиХ, РС)
21.30 часова/ СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
Селекција националне драме и позоришта
МИ СМО ОНИ НА КОЈЕ СУ НАС РОДИТЕЉИ УПОЗОРАВАЛИ / реприза
ПОНЕДЕЉАК, 30. мај
12.00 часова / СНП, Камерна сцена
Трибина„Сценски дизајн као позоришна стварност”
Организатори: Scen/ФТН и Стеријино позорје
16.00 часова / Позориште младих
Позорје младих
Душко Радовић: КАПЕТАН ЏОН ПИПЛФОКС
Факултет драмских и филмских умјетности
Универзитет „Синергија”, Бјељина (БиХ, РС)
17.00 часова / СНП, горњи фоаје Сцене „Пера Добриновић“
Дани књиге
19.00 часова/ СНП, Сцена „Пера Добриновић“
Селекција националне драме и позоришта
ВИОЛИНИСТА НА КРОВУ
Текст: Џозеф Стајн
Музика: Џери Бок
Режија: Атила Береш
Српско народно позориште и Новосадско позориште – Újvidéki Színház Нови Сад
19.00 часова / Културни центар Новог Сада
Позорје младих
ИЗБОР СЦЕНА са испита и колоквијума II и III године
Академија уметности Београд
21.00 час / Академија уметности Нови Сад
Позорје младих
Горан Стефановски: ЧЕРНОДРИНСКИ СЕ ВРАЋА КУЋИ
Академија уметности Нови Сад – Класа на српском језику
УТОРАК, 31. мај
18.00 часова / СНП, Камерна сцена
Друга страна позоришта (поклон Српског народног позоришта Стеријином позорју)
БАЛЕРИНЕ
Редитељка и драматуршкиња: Милена Богавац
Кореографкиња и асистенткиња режије: Оливера Ковачевић Црњански
20.00 часова/ СНП, Сцена „Пера Добриновић“
Селекција националне драме и позоришта
ПИЈАНИ
Текст: Иван Вирипајев
Режија: Борис Лијешевић
Позориште „Атеље 212“ Београд
СРЕДА, 1. јун
17.00 часова / СНП, горњи фоаје Сцене „Пера Добриновић“
Дани књиге
18.00 часова / Културни центар Новог Сада
Гостима Стеријиног позорја Културни центар Новог Сада
НАШЕ МЕСТО
Редитељ: Богдан Јанковић
Драматург: Симон Грабовац
20.00 часова / СНП, Сцена „Јован Ђорђевић“
Селекција националне драме и позоришта
ХРОМИ ИДЕАЛИ
По роману Чедомир Илић Милутина Ускоковића
Драматизација: Олга Димитријевић
Адаптација: Златко Свибен и ансамбл представе
Режија: Златко Свибен
Народно позориште Ужице
ЧЕТВРТАК, 2. јун
20.00 часова/ СНП, Сцена „Пера Добриновић“
Проглашење и уручење Стеријиних награда
Представа у част награђених
НЕЧИСТЕ СИЛЕ
Текст: Љубиша Вићановић
Режија: Богдан Јанковић
Народно позориште Ужице
Округли сто одржава се након представа у горњем фоајеу Сцене „Пера Добриновић“
61. Стеријино позорје финансирају:
Град Нови Сад, Градска управа за културу
Министарство културе и информисања Републике Србије
Секретаријат за културу и јавно информисање АП Војводине